Esimesest juulist tõstis Ida-Tallinna keskhaigla (ITKH) eriarstide tasuliste vastuvõttude hindu. Tasulisele vastuvõtule minnakse, kui soovitakse eriarsti juurde pääseda kiiresti, perearsti saatekirjata ja ollakse valmis selle eest ka maksma. Kui enne algasid eriarsti vastuvõtutasud 14 eurost ja ulatusid üle 70 euro, siis nüüd tuleb maksta mitu korda rohkem: arsti erialast ja mainest olenevalt jääb hind 50-91 euro vahele. Kõige kõrgem vastuvõtuhind on silmakirurgia ja neuroloogia arstidel-konsultantidel.

Nõudlus väga suur

Hinnatõusu põhjustas haigla soov ravijärjekordi lühendada, arstidele rohkem palka maksta ja majade kommunaalkulusid katta. „Kevadel ei olnud meil ka tasulisi aegu pakkuda, ehkki nõudlus oli olemas," selgitas haigla juhatuse liige Kersti Reinsalu. Sisuliselt loodetakse, et hindade tõusu tõttu otsustavad patsiendid ära oodata pigem tavapärase ehk kuni kahe-kolme kuu pikkuse ravijärjekorra. 

Loe edasi, milliste spetsialistide visiitide hinnad küündivad saja euro lähedale ja kas ka teised haiglad plaanivad hindu tõsta.

Edasi lugemiseks:
1.99 Üksikartikkel ühe kliki mobiilimaksega