Ravivead saavad peatselt külge hinnasildi
Kannatanu saab hüvitise vaidluseta. Kui suureks hüvitiste määrad kujunevad, selgub ilmselt sügisel. Sotsiaalministeerium hoiab toimuvat saladuskatte all.
Tänavu aprillikuus kirjutas Eesti Päevaleht kolmest rängast ravivea juhtumist Ida-Viru keskhaiglas, kus arsti oskamatuse tõttu suri üks ja sai püsivaid tüsistusi veel kaks maolõi-kusel käinud patsienti. Pärast maolõikust surnud Galina abikaasa ning siiani tüsistuste käes vaevlevad Irina ja Tereza tahaksid, et Ida-Viru keskhaigla, mis nende tervise rikkus, maksaks juhtunu eest vähemalt hüvitist. Haigla keeldus. Patsiendid ühendasid jõud, palkasid advokaadi ja kordasid nõudmisi. Nüüd käib haigla ja patsientide vahel juba mitmendat kuud tõeline lehmakauplemine - patsientide nõuded on suured ja haigla püüab neid väiksemaks kaubelda. Kumbki pool järele ei anna ja ees seisab kohtutee.
Vigadest ei pea teatama
Muud võimalust praegu Eestis ei olegi. Haiglas tüsistuse või ravivea tagajärjel viga saanud patsient peab enda eest seisma võlaõigusseaduse alusel kohtuteed käies. Selle võtavad aga ette ainult need, kellel nii julgust kui ka raha enda eest seista. Samuti ei pea Eestis haiglad ravivigadest teatama ja nii puudub riigil tegelikult igasugune ülevaade sellest, kui kvaliteetne õigupoolest pakutav arstiabi on.