Aastakümneid krohvija ja hiljem sillutisemeistrina töötanud Olev Kool jäi pensionile 2011. aastal.  Selleks ajaks oli tal seljataga üle 40 tööaasta. Eestis töötas ta üle 20 aasta ja 1990-ndate alguses läks tööle Soome, kus töötas veel 20 aastat. Pensionile jäädes tegi ta endale esmalt rahaasjad selgeks: Eestist on tal oma tööstaaži eest saada 250 eurot pensioni kuus, mis mahub maksuvaba piiri sisse. Soomest on tal tööstaaži eest saada veidi üle 1500 euro kuus, mis on Soomes enam-vähem keskmine pension ja maksustatakse 17% tulumaksumääraga.

Tänavu kevadel sai Olev Kool maksuametist kirja, milles nõuti, et maksku ta Eesti pensionilt tulumaks, mida on kokku 456 eurot. „See on peaaegu kahe kuu pension,” ütles Kool. „Ma küsisin maksuametist, millest see tuleb, ja mulle räägitakse proportsioonist, et nad võtavad arvesse ka mu Soome pensioni. Aga mis proportsioon see on? See on topeltmaksustamine, ma ju Soome pensioni pealt maksan tulumaksu juba Soomele,” imestas Kool. „Ma maksin selle nõutud osa juba ära, ma ei taha pahandusi. Ja see summa ei ole minu jaoks ka probleem, aga asi on põhimõttes. Ma tahan teada, kas see on topeltmaksustamine või ei,” lisas ta.

Loe edasi, mida tähendab seadusemuudatus kõigile eestlastele, kes teenivad enamuse tulu välismaalt, kuid töötavad osaliselt ka Eestis.

Edasi lugemiseks:
1.99 Üksikartikkel ühe kliki mobiilimaksega