Kuigi SA Kultuurileht nõukogu esimees Urmas Klaas (Reformierakond) möönab Sirbi fiaskos kaasvastutust, enda taandumiseks ta põhjust ei näe. Kui Eesti Päevalehele väljendasid loomeliitude esindajad selgelt, et neil ei ole enam usaldust ei ministri, kantsleri ega SA Kultuurileht nõukogu vastu, siis Klaas nende sõnumist seda välja ei lugenud, et kriitika oleks tema kui nõukogu esimehe vastu suunatud. „Loomeliidud ei ole oma pahameelt nii väljendanud, olge täpsed,” soovitas poliitik. Klaas ootab enda sõnul ära neljapäevase nõukogu koosoleku, kus tuleb arutlusele ka nõukogu enda liikmete staatus.

N-ö vana Sirbi nelja toimetaja koondamine läks SA Kultuurileht juhatuse esimehe Toomas Väljataga sõnul maksma 7857 eurot. Lehte teevad nüüd pärast Kenderi ja tema kaaslaste lahkumist alles jäänud kolm haiguslehel mitte viibivat inimest. Endine toimetaja Valle-Sten Maiste, kes omal soovil samuti lahkuda soovis, lubas ka toimetusele appi tulla.

Loe edasi, kuidas Klaas oma otsuseid põhjendab , mida arvab ta nüüd peatoimetaja leidmiseks suunatud pakkumiste tegemisest ning miks on Toomas Väljataga kindel, et Reformierakond oli Kenderi plaanidega enne tema ametimääramist hästi tuttav.