Tänase, 31. märtsi seisuga, on allkirja andnud 44 inimest.

27. märtsi seisuga olid pöördumisele allkirja andnud ETV peatoimetaja Heidi Pruuli, ETV üks tuntumaid poliitikute küsitlejaid Andres Kuusk, AK ankur Margus Saar, "Pealtnägija" saatejuhid Roald Johannson ja Rasmus Kagge, ERRi raadiouudiste juht Indrek Kiisler, ERRi uudiste pealik Urmet Kook, ERRi üks armastatumaid spordiajakirjanikke Tarmo Tiisler, raadiohääl Riina Eentalu, ETV pearežissöör René Vilbre, "Terevisiooni" saatejuht Urmas Vaino, "Ringvaate" vedaja ja ETV esisaatejuht Marko Reikop, teine "Ringvaate" saatejuht Grete Lõbu, toimetaja Janek Luts, palavalt armastatud ja kritiseeritud Maire Aunaste, raadios poliitikuid pigistav Lauri Hussar ja paljud teised ERRi tublid töötajad.

Pöördumine ise on siin:

"Väljendame tõsist muret Eesti Rahvusringhäälingus kujunenud olukorra pärast, mis häirib igapäevast tööd ning organisatsiooni normaalset toimimist.

Eelarvedefitsiit ning sellest tekkinud pinged spordi suurprojektide rahastamise ümber on viinud vastasseisudeni, millest väljumine käib konflikti osapooltele üle jõu. Kahetsusväärne on see, et kohustused, mis on võetud suurvõistluse ülekandeõigusi omandades pika aja peale ette nii ERR-i juhatuse kui RHN täiel teadmisel ning heakskiidul, on nüüd muutunud sporditoimetuse juhi Marko Kaljuveeri personaalseks “süüasjaks” ning seadnud keeruliste valikute ehk lahkumisotsuse ette juhatuse liikme Hanno Tombergi.

Erimeelsused ERR-i juhatuses on soodsaks pinnaseks kõikvõimalikele huvigruppidele, sh. spordialaliitudele, kes on praeguse spordiprogrammi valikuid häälekalt kritiseerimas ning juba endale paremaid positsioone nõutamas. Kindlasti on avalik diskussioon neis küsimustes vajalik, kuid programmilised valikud tuleb teha ennekõike vaataja huvidest lähtudes, neid tunnetades ja testides. Neid valikuid peab ERR suutma teha ilma väliste mõjutajateta.

Meie huvi on tugev, mitmekülgne ja konkurentsivõimeline programm, mille nimel oleme meeskonnana töötanud ERR-i loomisest saadik (ja enamik allakirjutanutest veel palju aastaid enne seda). Oleme meediaturul edukad ning usaldusväärsed, millesse suhtume äärmise vastutustundega.

Meie kõige väärtuslikum kapital on meie inimesed, kes annavad organisatsioonile näo, järjepidevuse ja tuleviku. Seetõttu ei saa me ükskõikselt pealt vaadata, kui ERR-ist lahkuvad väärtusliku kogemusega spetsialistid, kelle minek on sunnitud ning arusaamatu, kahjulik kogu organisatsioonile. Kahjuks ei toonud selgust ka 27. märtsil toimunud ERR-i üldkoosolek, kus juhatuse esimehe Margus Allikmaa põhjendused Marko Kaljuveeri vallandamise kohta olid puudulikult argumenteeritud ning leidsid nii Hanno Tombergi kui ka sporditoimetuse enda poolt faktiliselt ümberlükkamist. Hetkel toimuv kahjustab ERR-i avalikku kuvandit lubamatult.

Seisame stabiilse ja toimiva organisatsiooni eest, mida oleme koos üles ehitanud ning mille käekäik ja areng meile väga palju tähendavad. Nii Marko Kaljuveeril kui Hanno Tombergil on selles olnud täita oma roll, nad on pühendunud, suure töövõime ja teadmistekapitaliga tegijad. Nad on inimesed, kes suudavad teisi innustada ja motiveerida, töötada suure pinge olukorras ja võtta vastutust.

Ootame RHN-ilt süvenenumat vaadet toimunule ning meetmeid olukorra normaliseerimiseks ja töörahu taastamiseks. Soovime kohtumist RHN-i täiskoosseisuga võimalikult lähiajal."