Täna hommikul kogunevad rahvusringhäälingu juhid suurele kriisikoosolekule, et arutada Marko Kaljuveeri vallandamisega puhkenud konflikti tagamaid. Kui osakonnajuhtidel peaks õnnestuma nõukogu veenda, et probleeme on mujalgi peale sporditoimetuse, muutub ERR-i juhatuse esimehe Margus Allikmaa ametis jätkamine väga ebatõenäoliseks. Siiski on juba ette kindel, et täna ei võeta ühtki otsust vastu isegi siis, kui nõukogu leiab, et Allikmaal pole jätkamiseks piisavat toetust. See on mitteametlik nõupidamine, hääletada saab nõukogu kas aprilli keskpaigas oma järgmisel istungil või erakorralisel koosolekul, mille toimumisaja paneb paika nõukogu esimees.

Peale selle tuleb täna jutuks ka spordialaliitude kriitika, mille ajendiks on EOK eestkostel saadetud teisipäevane kiri. Ühtlasi tutvustab nõukogule oma äsja valminud uuringut ERR-i meediauuringute osakond. Uuringuga soovis ERR spordialaliitudelt teada saada, kuidas ollakse rahul sporditoimetuse senise tööga. Ehkki küsitluse tulemused selgusid juba eile, ei soovinud osakonna juht Andres Jõesaar neid avalikustada.

Loe lähemalt, kuidas kavatsevad ringhäälingunõukogu liikmed lahendada ERR-is puhkenud tüli ja kui suureks peavad nad võimalust, et juhatuse eesotsas jätkab Margus Allikmaa.

Edasi lugemiseks:
1.99 Üksikartikkel ühe kliki mobiilimaksega