„Virumaa on liikumas sotsiaalsesse katastroofi! Põlevkivitööstust ähvardab sulgemine, mis tähendaks 24 000 töötut Virumaal, sõltuvust välismaisest energiast, 250 miljonit eurot saamata jäänud maksutulu aastas.” „Kuidas on see võimalik?” küsib VKG õlitehase juures kõnelev kaevurikiivriga mees sinu teleris, kui kommertskanali primetime’i saadetes on parajasti reklaamipaus. 

Kõik on neid reklaame näinud ja nende sõnum paistab olevat klaar. Esiteks teha inimesele puust ja punaseks, et kui valitsus läheb keskkonnatasude tõstmise plaaniga edasi, on Ida-Virumaal kriips peal. Teiseks anda valitsusele märku, et näete, mida me teha võime, kui te meie nõudmistele järele ei anna.
Iroonilisel kombel avas nädal enne kampaania algust peaminister Taavi Rõivas Kohtla-Järvel VKG uue põlevkiviõli tehase Petroter II. Veelgi iroonilisem on aga see, et samal ajal kui tele- ja lehereklaamides ähvardab keemiatööstuse liit VKG eestvedamisel tuhandete töötutega ja põlevkivisektori pankrotiga, esitas ettevõte keskkonnaministeeriumile taotluse, millest ei paista sektori kokku vajumise oht, vaid vastupidi – ettevõte tahab hakata kaevandama oluliselt rohkem põlevkivi, kui neile antud luba praegu ette näeb.

Edasi lugemiseks:
1.99 Üksikartikkel ühe kliki mobiilimaksega