Te olete EKRE esinumber Saare-, Lääne- ja Hiiumaal. Kui ma toimetuses rääkisin, et tulen teid intervjueerima, siis küsis üks Saaremaalt pärit reporter, kes te olete. Kes te olete?

No kindlasti ei saa ma öelda, et olen saarlane, ja nemad võib-olla tõepoolest ei tunne mind. Ma olen tektooniliselt natukene teisest piirkonnast, Võrumaalt pärit. Olen 20 aastat Läänemaal elanud ja paratamatu on see, et ma ei saa elada 20 aasta jooksul kolmes kohas korraga. Ma kandideerin seal ja põhimõtteliselt ei ole ju vahet, kas me räägime Saare-, Lääne- või Hiiumaast – nad on ikkagi üks ääremaa.Ma võin väga laialt rääkida, kes ma olen, aga praeguses kontekstis tahavad ilmselt kõik teada, miks ma kandideerin. Ma mõtlen, et miks mitte, sest tegelikult mul on palju laiem kandepind poliitikasse sisenemiseks kui mõnel lihtsalt telestaaril, näitlejal või luuletajal.

Milles see väljendub?

Ma olen neli aastat esindanud Eesti riiki Moskvas, oma abikaasa (EKRE esimees Mart Helme – J. V.) kõrval. Mul on rahvusvaheline välissuhtluse kogemus ja see ei ole väike asi. Olen ooperilaulja haridusega ja esinenud suurtel lavadel, andnud suuri kontserte kodu- ja välismaal tuhandete inimeste ees. Ma olen juba 15 aastat juhtinud oma väikest firmat ja pidanud Suure-Lähtru mõisa ehk siis praktiliselt varemetest ühe mõisa üles ehitanud. Ma olen kolme lapse ema ja pedagoog, õpetan praegu juba neljandat aastat laulmist. Ma olen 13 aastat olnud hooldaja. Ütleme nii, et need on sellised asjad, mis on pannud mind eri eluvaldkondadega kokku puutudes laialt mõtlema, mis on pildil valesti või mis on õigesti.

Edasi lugemiseks:
1.99 Üksikartikkel ühe kliki mobiilimaksega