„Pealtnägija” näitas lugu noormehest, kes narkootikumide tarvitamise tõttu võttis endalt lõpuks elu. Ta põhjustas kannatusi oma lähedastele ja perele. Mis sõnumit see kannab?

Laiem pilt on teistes intervjuudes nähtu: nii kanepi müüjad kui ka tarvitajad on tulihingelised kanepi pooldajad. Mina kõrvaltvaatajana ütlen, et nende inimeste väline olemine ja väljendusoskus loob igale terve mõistusega inimesele pildi, et päris õige see asi olla ei saa. Katkendlikud ja hüplikud mõtted, oskamatus seisukohti põhjendada, stampmõtted, kindel mantra. Kuigi need inimesed arvavad, et on väga terved ja kanep paneb hoopis mõtted lendama.

Kuidas saab politsei aru, et inimesel on narkootikumide probleem?

Politseile öeldakse, et ärge tegelege nn pühapäevapopsutajatega, ärge raisake energiat. Politsei ei raiskagi energiat tarvitajate peale, nende väljaselgitamisele jne. Politsei eesmärk on turgu mõjutada pakkumise vähendamise kaudu. Oleme põhitähelepanu suunanud nendele, kes tegelevad suurte koguste narkootiliste ainete müügiga. See, et politseisse satuvad tarvitajad, on tingitud nende enda käitumisest. Nad panevad toime õigusrikkumisi ja sealjuures tuleb välja, et nad on tarvitanud narkootilisi aineid. Narkootiliste ainete tuvastamine ei ole omaette eesmärk.
Edasi lugemiseks:
1.99 Üksikartikkel ühe kliki mobiilimaksega