Vestlus EKRE liidri Mart Helmega (67) tema Rocca al Mare kodus algab rahulikel pereteemadel, kuid läheb kohati väga ägedaks. Detsibellide kerkides astub tuppa poliitiku ooperilaulja haridusega abikaasa Helle-Moonika, küsib „Kuidas läheb?” ja lisab mõne mõttekäiguga vestlusele hoogu juurde.

Vestlus poliitiku ja endise diplomaadiga kukkus välja varasematest erinev, kohati ootamatult südamlik. Hakatuseks tuleb jutuks Mart Helme poeg Mark Alexander (17), keda juba kuus aastat vaevavad pikad palavikuperioodid. „Arstid arvavad, et see on ehk sellest, et poiss nii kiiresti kasvab, aga ega täpselt ei tea keegi,” arutleb Mart Helme. Tülikate palavikuhoogude tõttu on poiss pidanud korduvalt haiglas viibima, on tulnud vahetada kooli ja leida paindlikumad õppimisvõimalused. „Ei ole päevakorrast päris maas ka see variant, et kui poisil tervis ikka ei parane, siis ühel päeval tuleb meil kuhugi sooja kliimasse minna.”

Teie vanemad lapsed Martin ja Maarja on pidevalt pildil, vanimast tütrest teame vähem.

Triin elab Belgias. Ta on filoloog, õpetas Tallinna ülikoolis sünkroontõlget. Nüüd elab Belgias ja teeb samuti filoloogitööd. Tema flaamlasest mees töötab Antwerpeni ülikoolis. Nende lapsed on Eestis. Tütar ja ta mees tahavad tulla Eestisse elama. Neile meeldib Eestis rohkem kui Belgias, üks põhjus on sealsed sisserändajad.