Reinsalu umbusaldusavaldus tuleneb tema teisipäevasest arvamusartiklist, kus ta kaitses teater NO99 lavastaja Tiit Ojasoo õigust lavastada vabariigi aastapäeva vastuvõttu. Naise löömise tõttu lepitusmenetluse läbinud Ojasoo kriitikuid nimetas ta "kanakarjaks" ja kahetses, et oli varem naistevastast vägivalda hukka mõistnud.

Veel kolmapäeval leidsid sotsiaaldemokraadid, et Reinsalu umbusalduse küsimus pole laual, aga täna asjad muutusid.

Reformierakonna fraktsiooni esimees Jürgen Ligi teatas täna, et Reinsalul on esmaspäevani aega tagasi astuda. Kui seda ei juhtu, algatab Reformierakonna fraktsioon justiitsministrile umbusaldusavalduse. Ka Vabaerakond teatas umbusalduse toetamisest.

IRLi riigikogu fraktsiooni aseesimees Priit Sibul ütles, et eile ja üleeile riigikogus ringi käies ei jäänud temale küll muljet, et kellelgi oleks soovi Reinsalule umbusaldust avaldada. Kust täna umbusaldamise soov tuli, jäi talle arusaamatuks.

Täna pärastlõunal, peale Reformierakonna teadet umbusaldamisest, hakkasid riigikogu liikmed riburadapidi teatama oma soovist Reinsalu umbusaldusavaldusega ühineda. Nende seas olid aknaalused Margus Tsahkna ja Marko MihkelsonKeskerakonna siseopositsionäärid Olga IvanovaMarika Tuus-LaulHeimar Lenk ja Oudekki Loone, aga ka sotsiaaldemokraadid Hannes HansoHeljo Pikhof ja Inara Luigas.

Edasi lugemiseks:
1.99 Üksikartikkel ühe kliki mobiilimaksega