VARIVALITSUS | Suur aastahinnang: kes ministritest on targem kui ülejäänud meeskond kokku? Kelle ideedest me aga midagi kuulnudki pole?
Poliitiliselt vaadates oli see valitsustrio justkui muinasjutt kolmest põrsakesest, kus korralik katusega maja oli ainult Nuf-Nuf´il. Nif-Nif´i ehk Isamaa maja on poliitilises mõttes tehtud õlekõrtest, sest erakond on oma valija kaotanud. Kogu selle aasta poliitilise krediidi puudust tundnud erakond pidi aasta vältel üha populistlikumaid samme astuma, et vähegi nina vee peal hoida. Näiteks nagu raha külvamise mõte jagada kõikidele inimestele otsemaid nende aastatepikku kogutud pensioniraha kätte. Kolmas osapool ehk Naf-Naf vaevleb ideoloogilises kriisis, kus ei suudeta formuleerida oma valijatele selget nägemust sotsiaalsest ja liberaalsest riigist.
Tervikuna on valitsus mööduval aastal olnud heade aegade mugavusvalitsus, kus märksõnadeks on olnud rahvaürituste külastamine ja rongisõitude korraldamine. Vähe sõnu ja veel vähem tegusid, mis viitaksid riigi juhtimisele ja vajalike muudatuste algatamisele. Vastuvõetud 2019. aasta riigieelarve ei ole reformide ja kriisieelse majandusega riigi juhtimise eelarve. Eesti Panga hoiatus, et Eesti ei ole järgmiseks kriisiks valmis, on kõlanud kui kurtidele kõrvadele. Järgmistel valitsustel enam sellist pidu ja pillerkaart ei ole.
Peaminister Jüri Ratas, hinne 4 (hea)