Mäeotsa põhjandab oma muusikavalikut nii: "Kõigepealt aus ülestunnistus: mul puudub igasugune muusikaline “maitse” – tavamõistes - ja ma pisut pelgan neid inimesi, kellel on hea (ja õige) “maitse”. Muusika, või õigemini helimaastik, millel ma kondan , sõltub alati lavastusest või filmist või tööst, milles hetkel sees olen. Minu jaoks on muusika alati konteksti loov element, mitte kunagi niisama… Lühidalt: olen täitsa puudega tüüp. Otsin alati muusikast midagi ja millekski: uuest, vanast, läilast, rajust jne. Alljärgnvat listi võib võtta kui häbematut tiiserit – need lood on valim 1990-ndate lõuna-eesti väikeküla hullumeelsest elust rääkiva valusa tüki – “Kirvetüü” - muusikalisest kujundusest".

1. Nirvana “The Man Who Sold the World” (MTV live unplugged 199…- cover David Bowie samanimelisest loost)

2. Roxette “It must have been Love”

3. Queen “Innuendo”

4. Anne Veski “On lahe atmosfäär”

5. David Bowie “Space Oddity”

6. Alphaville “Forever Young”

„Kirvetüü” jutustab väikesest setu kogukonnast, mis peale Eesti taasiseseisvumist oma jätkusuutlikkuse eest peab seisma. Sovhoos on lagunenud ja lihtne töötegemine asendunud musta äriga, mis üksikud väga rikkaks, kuid enamuse lootusetult vaeseks jätab. Elustuvad minevikuhõngulised elupildid, mille värvikasse sootsiumisse kuuluvad nii kohalik külalollike, perssekukkunud ärimees, kooperatiivpoodnik, noor õpetajanna, surma piiril balansseeriv posija kui ka alalhoidlik raamatukogutädi. Kellele elatud elu, kellele seninägematu eksootika, kellele valus sild olnust olevasse. Sest enam hullemaks minna ei saa – või saab?

„Kirvetüü“ sai Eesti Teatri Agentuuri 2017. aasta näidendivõistlusel I preemia. Näidend räägib setu keeles Eesti väikeküla elanike ausa ja inimliku loo, millest ei puudu lopsakas ja kohati valus huumor. Ka näidendivõistluse žürii liikmed tõstsid esile näitemängu mõnusat huumorit, mahlakust ning apokalüptilist trööstitust.

Autor: Ott Kilusk
Lavastaja ja muusikaline kujundaja: Ain Mäeots
Kunstnik: Iir Hermeliin

Osades: Andres Mähar, Mait Malmsten (Eesti Draamateater), Ott Sepp, Veiko Porkanen, Liina Tennosaar, Ain Mäeots, Margus Jaanovits, Jaanus Tepomees, Ragne Pekarev, Kaia Skoblov, Linda Kolde, Merle Jääger, Silvi Jansons, Agu Trolla, Mairo Libba, Hannes Hanimägi, Hubert Uku Prank, Ronald Mäeots, Rauno Koorts.

Esietendus 27.06 Vanemuise suvelaval Estiko Teguri tänava laohoones (Teguri 28a, Tartu).

Loe lavastuse kohta siit.