Laupäeval Pärnus toimunud näituse „Naine ja naine” avamisel põhjustas Mare Tralla oma alasti sooritatud performance’iga skandaali: kunstnik kattis seksismivastaste loosungitega kinni näitusel üles astunud Marko Mäetamme tööd.

Ent see pole ainus näitus, mis Pärnus piire kompab. Võiks isegi öelda, et suvepealinnast kujuneb Eesti aktipealinn. Peale juba 26. korda sealses uue kunsti muuseumis toimuva aktinäituse „Mees, naine, vabadus” avati eelmisel laupäeval Pärnu linnagaleriis inimkeha varjamatult kujutav „Mees ja mees” ning linna kunstnike majas seati üles julge „Naine ja naine”.

Pärnu uue kunsti muuseumis välja pandud näitusel „Mees, naine, vabadus” saab tutvuda korraliku valikuga eri autorite töödest. Väljas on nii maale, fotosid, skulptuure, siidimaale, puulõikeid kui ka videokunsti. Sealjuures on kahe autori tööd, Kaupo Kikkase piibellikult mõjuvad inimfiguuriga maastikufotod ja USA maalikunstniku Waldo Peirce’i haruldased Ernest Hemingwayd kujutavad fotod, seatud üles omaette saalidesse.

Edasi lugemiseks:
1.99 Üksikartikkel ühe kliki mobiilimaksega