Eestimaa uhkus 2008. Aasta ema 2013. Eesti kasuperede liidu ja Hiiumaa puuetega inimeste koja juht. Eesti Punase Risti IV klassi teenetemärgi saaja. Prokuratuur süüdistab Malle Kobinat (68) viie 9–17-aastase kasulapse väärkohtlemises aastatel 2016–2019, nende korduvas löömises nii käe kui ka jalaga ning luku taha panekus perioodideks, mis ulatusid mõnest tunnist mitme päevani.

Ebaseadusliku vabaduse võtmise paragrahvi alusel heidab prokuratuur Kobinale ette ka „karistusmeetodit”, millega ta sundis lapsi seisma ühe koha peal vähemalt 12 tundi järjest.

Merilin paigutati Kobina perekodusse elama umbes kaks kümnendit tagasi. Ta oli siis seitsmeaastane. Ta elas Kobinate juures kümme aastat. Merilin räägib, et sai seal karistada kõige eest, mille eest vähegi üht inimest karistada annab.

Kui ta ei jõudnud koolist õigel ajal koju, sai ta vitsa, samuti halva hinde eest. Või kui ei teinud piisavalt hästi koduseid majapidamistöid. „Olen samamoodi seisnud kümme kuni 12 tundi keset köögipõrandat ja läinud järgmisel hommikul rõõmsalt kooli,” meenutab ta. „Malle käis aeg-ajalt kontrollimas, ega ma istu.”

Edasi lugemiseks:
1.99 Üksikartikkel ühe kliki mobiilimaksega