Veel loetud päevad tagasi kutsuti Kasahstani sisuliselt viimased 30 aastat juhtinud Nursultan Nazarbajevi hellitavalt “Elbasi” ehk “rahva isa”. Kuid viimase nädala ärevate sündmuste taustal tundub kasahhide hinges olevat toimunud pöördumatu muutus. “Elbasi” asemel kostub tänavatel valjude hüüetena hoopis „Shal ket“ – ehk „Vanamees välja!“.

Viimasele on omakorda järgnenud midagi, mis oleks varem tundunud mõeldamatu: meedia teatel on Kasahstani endine president Nursultan Nazarbajev ning tema lähimad perekonnaliikmed riigist vargsi pagenud.

Rääkides Nazarbajevi perekonnast, on “rahva isa” Nursultan lisaks kogu kasahhi rahvale isaks olemise kõrval jõudnud aastakümneid olla isa ka kolmele lihasele järeltulijale. Nazarbajevil ning tema ametlikul naisel, endisel esileedil Sara Nazarbajeval on kolm tütart – Dariga, Dinara ja Alija.

Koos isaga väidetavalt kodumaalt Kasahstanist pagenud tütarde lood on mitmetahulised ning kaasakiskuvad. Lisaks maavarade abil teenitud miljarditele ja “soojadele” kohtadele mitmesugustes ärides ja poliitikas, ümbritsevad Nazarbajevi lähiringi näiteks poliitilistel motiividel sõlmitud abielud ja liiga julgelt suu avanud endise abikaasa ning Dariga poja kahtlased ja enneaegsed surmad.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid