Lastefond viib aprillikuu jooksul läbi heategevuskampaania, mille eesmärgiks on juhtida avalikkuse tähelepanu haigete laste probleemidele, mille lahendamiseks on võimalik igaühel oma panus anda. Lastefond kutsub inimesi üles lapsi aitama ning kampaania lõpp-eesmärgiks on koguda annetuste teel rahalisi vahendeid elustamislaua hankimiseks Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliiniku vastsündinute osakonda, mis läheks koos vajalike lisaseadmete ja arstide täiendõppega maksma kokku umbes 250 000 krooni.

Kui laps sünnib haigena, enneaegsena või kui tema seisund halveneb, siis on elustamislaual võimalik last elustada, läbi viia mitmeid uuringuid ning raviprotseduure. Vastsündinu, eriti enneaegne või haige laps, ei tohi jahtuda, sest see võib kaasa tuua eluohtlikke tüsistusi. Lisaks soojendussüsteemile on elustamislaud varustatud mitmete muude vajalike seadmetega: hea valgustus, hapniku- ja aspireerimismõõturid.

Aastas aitaks elustamislaud ravitingimusi parandada ligi 300 Tartu Naistekliiniku ja Lastekliiniku väikestel patsientidel.

Kõikidel inimestel, kes soovivad anda oma panuse elustamisseadme ostmiseks, on võimalik annetada 25 krooni helistades Eesti Telefoni numbril 0 900 9911 või EMT-i lühinumbril 91025. Helistades Eesti Telefoni numbril 0 900 9922 või EMT-i lühinumbril 91000 on võimalik annetada 100 krooni. Lastefondi koduleheküljel on võimalik annetusi teha ka pangalinkide kaudu.