Foto: Rauno Volmar

29. mail ilmunud Õhtulehe artiklis „Peaminister: poliitikute ja ärimeeste kõnesid kuulatakse pealt” ei nõustu Andrus Ansip temale omistatud väitega, et poliitikute ja ärimeeste kõnesid kuulatakse pealt. Ansipit esindava vandeadvokaadi Ramon Raski sõnul on peaminister artiklile eelnenud päeval öelnud, et ettevõtete juhid ja poliitikud pigem eeldavad, et nende telefone võidakse pealt kuulata.

Raski sõnul ei avaldanud Ansip seisukohta, kas ärimeeste ja poliitikute seas leviv eeldus on põhjendatud või mitte. „Rääkimata sellest, et ta oleks avaldanud üldistava väite, mille kohaselt poliitikute ja ärimeeste kõnesid kuulataksegi pealt,” ütles Rask.

Ansip ütles eile valitsuse pressikonverentsil, et tema on ülikoolis õppinud viitamist ja tööd allikatega, kuid see õpitu ei ühti Õhtulehe tõlgendusega. Nimelt on leht peaministrile väitnud, et tegemist pole tsitaadiga, vaid lehe tõlgendusega.

„Soovin valeväidete ümberlükkamist samal kujul, kui valeväited esitati,” sõnas valitsusjuht Andrus Ansip pressikonverentsil.
Kohtuasja põhjuseks on Silver Meikari Reformierakonna varjatud rahastamise teatele järgnenud skandaal, millele järgnenud peaministri kommentaari Õhtuleht valesti tõlgendas.

Loe veel: