Marten Kaevats sõitis telesarjast Knight Rider tuntud isesõitva auto KITT koopiaga Toompea lossi ette, et Digiliikuva Eesti idee kohale viia. Ta käib välja julge eesmärgi: aastaks 2030 peaks 95% Eesti autodest saama iseliikuvaks.

Iseseisvalt sõitvate autode tänavatele tulek võib tunduda ulmeline, kuid tegelikult on küsimus ainult selles, millal nad Eestisse jõuavad. Soovides edasi kanda Eesti IT-valdkonna innovaatilist ja tugevat kuvandit, peab majandus- ja kommunikatsiooniministeerium (MKM) tegutsema kiiresti, et oleksime digitaalselt juhitavate autode kasutusse jõudes maailmas esireas, mitte sabas lonkijad. „Tegelikult on suur tõenäosus, et oleme juba maha jäänud,” tõdes MKM-i transpordiarengu ja investeeringute osakonna juhataja Toomas Haidak.

Eestil on iseliikuvate autode kasvulavaks saamisel ka eeliseid. Esiteks on meil tunnustatud IT-riigi kuvand, mis võimaldab investeeringuid tarkvara arendamiseks, teiseks teeb e-riik meist vähebürokraatliku süsteemi, kus vajalikud muutused on võimalik teha väga kiiresti.


Loe edasi, millised on iseliikuva auto head ja vead ning millal võiksid sellised imemasinad kasutusele tulla.
Avalehele
66 Kommentaari
Loe veel: