Mart Helme usub, et kaks kõige populaarsemat erakonda on Keskerakond ja EKRE. “Küsimus on, mida teeb Keskerakonna võidu peale Kadriorg ja kas Keskerakond leiab partnereid,” mõtiskleb Helme. Priit Simson

Miks oleksite Eestile kõige parem peaminister?

Kes seda oskab öelda, kas ma oleksin kõige parem. Aga mõne teisega võrreldes on mul elukogemuste pagas tunduvalt laiem. Viimased 15 aastat, kui olen riigiametitest prii olnud, olen reaalse eluga silmitsi seisnud ja mitte sugugi halvasti hakkama saanud. Olen kuuekordne isa, kaheksakordne vanaisa. Ma näen, millised probleemid on lastega peredel, suurtel peredel. Ma tunnen Eesti elu üsna hästi ja see on olukorras, kuhu Eesti on jõudnud, päris priske pluss.

Mis tundega vaatate küsitlusi, mille järgi on kahel riigikoguvälisel parteil reaalne võimalus parlamenti pääseda?

Ma arvan, et küsitluste 5–6% toetust meile on päris adekvaatne, ehkki kipun arvama, et tegelik tulemus võib olla veel parem. Eelmiste riigikogu valimiste küsitlus näitas 2%, aga tulemus oli 4%. Kui meil nüüd näitab juba 5–6%, siis julgen tegelikku tulemust loota 7–8% juurde. Olen nüüd kogu aeg ratastel olnud ja julgen öelda, et meie populaarsus on täiesti nähtav, kõige suurem tunglemine on meie laua juures.

« Avalehele 385 Kommentaari