Narvas levib Venemaalt tulev satelliitpilt suisa tasuta, sellepärast ei pea paljud elanikud vajalikuks Eesti teenusepakkujatele maksta. Foto: Sergei Stepanov

Narva linnas võib Eesti telekanaleid tikutulega taga ajada. Neid ei kohta ei kortermajades ega hotellides. Endiselt kasutatakse väga paljudes majapidamistes sateliittelevisiooni, mille teenust ei paku pealegi kohalik Viasat ega Starman, vaid hoopiski piiritagune või illegaalne operaator.

Eesti rahvusringhäälingu (ERR) juhatuse liikme Ainar Ruussaare sõnul on probleem praegu äärmiselt aktuaalne ja oluline. „Reaalselt on olemas päris märkimisväärne osa inimesi, kellel on Narvas korter, nad käivad tööl ja pärast seda lülitavad sisse 25 aastat vana rohelist pilti näitava Korea teleri, mis viib neid Vene reaalsusse. Nad ei tea isegi seda, kes on Narva linnapea. Ei saagi seda teada. See on meie kõigi probleem. 21. sajandil ei peaks selline asi saama olla võimalik,” sõnas ta. Ruussaare hinnangul ei saa suur osa Ida-Virumaa elanikke isegi kogemata Eesti kanalite otsa komistada, sest neid nende telerisse ei jõuagi.

Avalehele
123 Kommentaari
Loe veel: