Marko Kaljuveer Foto: Vallo Kruuser

Kaljuveer lahkus ETV sporditoimetuse juhi kohalt pauguga – äkiliselt ja kõlavalt. Talle heideti ette paindumatust, konfliktsust, kehva läbisaamist spordirahvaga. „Sooviksin, et meie sporditoimetuse koostöö spordialaliitudega, spordiavalikkusega oleks palju tõhusam ja parem. Sooviksin ka seda, et need valikud, milliseid spordialasid üle kanda ja millele rõhku panna, oleksid pisut avaramad,” põhjendas ERR-i juhatuse esimees Margus Allikmaa Kaljuveeri vallandamist.

Post-Kaljuveeri ajastust on kulunud veidi üle aasta ja iga spordihuviline võib oma silmaga näha muutusi ETV spordivalikus. Kui neid muidugi on.

„Meie tööle peaksid hinnangu andma televaatajad,” sõnas sporditoimetuse praegune juht Rivo Saarna. „Peamise ülesande täitsin kiiresti – toimetuse töörütm ja meeleolu taastus kiiresti. Tegime justkui restardi.”

Uuest rääkides jääb Saarna kidakeelseks. „Ralli tõime ETV kanalile tagasi. Aga uut… Mida uut siin saab olla. Rahvusringhäälingu ülesanne oli, on ja jääb Eesti tippude ja suurte spordisündmuste kajastamine. Sel, keda või mida näidata, on ainult üks mõjutaja – sportlane. Kui ta teeb tähelepanuväärseid tulemusi, pääseb ta ka ekraanile.”

Mida arvavad uuest korraldusest spordialaliidud, loe homsest Eesti Päevalehest.