Mikk Mägi ja Loore Emilie Raav. Vegan Restoran /www.raisingkids.co.uk

Eile peeti rahvusvahelist veganipäeva. Suurbritanniast alguse saanud kampaaniapäeva eesmärk on pöörata tähelepanu taimetoidule liha ja teiste loomsete saaduste asendajana.

Üleliigse liha tarbimise kahjulikku tervise- ja keskkonnamõju kajastatakse uuringutes pidevalt. Kallile, ebaeetilisele ja ökoloogiliselt väljakannatamatule loomsete saaduste tootmisele otsitakse alternatiive.

Kuid mida teha? Inimkeha vajab ju valke ning teadagi on liha- ja piimatooted nende saamiseks head allikad.

Soomest kostab positiivseid uudiseid. Käesoleva aasta jooksul on poelettidele jõudnud koguni kolm uut kodumaist valguallikat, mis on arendatud just liha asendajateks. Uued tooted on võetud õhinaga vastu nii kodudes kui ka toitlustusteeninduses. Restoranide menüüd on uusi pakkumisi pungil ja ka mõne nädala eest Helsingis korraldatud staažikal äriseminaril Nordic Business Forum pakuti ainult taimetoitu, eeskätt neidsamu värskeid uuendusi.

Läinud jaanuaris turule tulnud kaerast ja kaunviljadest koosnev nyhtökaura ehk rebitud kaer (nime eeskujuks trendiroog rebitud sealiha ehk pulled pork) on saanud lühikese ajaga nii populaarseks, et tootja on suure nõudlusega hätta jäänud. Teisalt on defitsiitsus olnud ka omamoodi reklaamiks ja suurendanud veelgi toote atraktiivsust.

Loe edasi homsest Eesti Päevalehest!