Foto: Tanel Meos

Kui tuntud Kremli propagandakanal Sputnik tahtis Lätisse laieneda, ei tehtud neil elu lihtsaks. Lõunanaabrite võimud keelasid neil märtsis esimese valikuna registreeritud kohaliku internetiaadressi kasutamise ja uudiste tahtliku manipuleerimisega tegelev kanal kolis turtsumise saatel piiritagusesse serverisse, kuhu Riia võim ei ulatu.

Ent nähtavasti pole olnud Sputniku ja muude seniste propagandauudiste levitamise püüded Lätis piisavalt õnnestunud, sest sel sügisel on täheldatav uus üritus tekitada Läti ühiskonda õõnestavate uudiste murdlaine. Ning seekord on asjale lähenetud hoopis teisiti, selgus esmaspäeval kohaliku IT entusiasti Jānis Polise poolt avaldatud blogipostitusest, mis on Eesti lõunapiiri taga väga palju tähelepanu saanud.

Polis kirjutas, kuidas paari kuuga on avalikkuses vähetuntud, kuid Läti venemeelsete erakondade ja poliitikutega seotud mees ehitanud üles riigi mõõte arvestades paraja meediamasina. Seejuures on huvitav viis, kuidas ta seda teinud on, milleks on vaja natuke Läti internetti süüvida.

Loe edasi homsest Päevalehest!