Kriminaalasja kohtusse viinud ringkonnaprokurör Olga Dorogan oli avakõnes kindel, et Igor Gorjatšov (fotol seljaga) tegi oma tööd hooletult ja on süüdi. Foto: Sergei Stepanov

Eile astus Ida-Virumaal Jõhvis kohtu ette Ida-Viru keskhaigla endine arst Igor Gortjatšov, kellele esitatud süüdistus on Eesti mõistes väga haruldane: teda süüdistatakse patsiendi surma põhjustamises.

Kohtusse antud juhtum sai alguse 2012. aasta novembripäeval, kui 42-aastane Valeri valmistus tööle minema. Muidu igati täisjõus mees kannatas juba mõned aastad kaksteistsõrmiksoole haavandi all, mida suudeti raviga kontrolli all hoida. Valeri käis tööl ja elas tavalist elu. Oma elu viimaseks jäänud päeval valmistus Valeri õhtul kaevanduse öisesse vahetusse tööle minema. „Ta käis duši all, läks tualetti. Sealt tulles kukkus ja ütles „Ema, mul on halb”,” rääkis tema eakas ema Nadežda eile kohtus. Poeg ajas end jalule ja suutis diivanile minna. „Ta oli higine ja näost valge. „„Ema, ma suren,” oigas ta,” meenutas Nadežda. Ehmunud ema pillas telefoni maha ja jooksis naabrimehe juurde, kes kutsus kiirabi.

« Avalehele 133 Kommentaari