Reuters

Jõulupühade ajal on oodata tugevaid sadusid, peamiselt sajab lund ja lörtsi, teatas EMHI.
Tugevnev tuul põhjustab tuisku. Lääne-Eestis tekib jäidet ja teeolud on rasked. Kõige rohkem võib lund juurde tulla laupäeval koos tugeva tuisuga.

Läänemere põhjaosas puhub kagutuul 14-18 m/s. Laine kõrgus 2-3,5 meetrit ja laevad jäätuvad aeglaselt.
Peipsi järvel puhub kagutuul 9-12, puhanguti 15 m/s. Soome lahel puhub kagutuul kuni 17 m/s. Laine kõrgus 1,5-3 meetrit ja laevad jäätuvad.
Väinamerel puhub kagutuul 14-17 m/s ja laevad jäätuvad. Liivi lahel puhub kagutuul 14-18 m/s. Laine kõrgus 2-3 meetrit ja laevad jäätuvad.

Neljapäeva öösel liigub tsükloni kese üle Ida-Eesti kirde poole. Lume- ja lörtsisadu on tugev idapoolsetes maakondades, tuiskab ja on jäidet.
Päeval taevas selgineb ja sajuhood harvenevad. Tuul pöördub läände ja tugevneb, õhtul nõrgeneb.
Õhutemperatuur on vahemikus –4…+1°C, õhtul langeb kõikjal miinusesse.

Reedel õhtuks saabub Kesk-Euroopast Läänemere lõunakaldale veel üks äge tsüklon ja selle teekond kulgeb nii palju lõunapoolsemalt, et Eesti jääb tsükloni põhjaserva tugevate ida-kirdetuulte meelevalda.
Tugev lumi ja tuisk jääb hiljemaks. Esineb pinnatuisku, lund võib juurde tulla peamiselt rannikul ja Lõuna-Eestis. Õhutemperatuur on –2…-8°C, saarte rannikul nullilähedane.

Laupäeval liigub tsükloni kese Läti peale. Puhub tugev ida- ja kirdetuul, rannikul iiliti kuni 20 m/s.
Tugev lume- ja tuisutsoon levib Lõuna-Eestist üle kogu maa. Õhutemperatuur püsib vahemikus –1…-7°C.

Pühapäeval suundub tsükloni kese üle Pihkva itta. Lumesadu ja tuisk tugeva põhjakaarte tuulega jätkuvad, õhtul tuul veidi nõrgeneb ja taevas selgineb.
Õhutemperatuur langeb õhtuks -10°C lähedale.