Hispaania jalgpallikoondis 2010. aasta MM-i võitu tähistamas. On reaalne oht, et tuleva MM-i ülevad hetked Eesti telekanalitele enam ei jõua, sest ERR-ile ja ka erakanalitele käib maksumus üle jõu. Foto: AFP/SCANPIX

Eesti rahvusringhäälingu (ERR) juhatuse esimees Margus Allikmaa on kohtunud eratelekanalite ja Tallinna TV esindajatega, et pakkuda neile tuleval aastal Brasiilias peetava jalgpalli MM-i ülekande õigust. „Meie enda eelarve lihtsalt ei pea vastu sellele, see on nii kulukas ettevõtmine,” nentis Allikmaa. Tema sõnul läheb ülekanne – 64 mängu ülekande litsentsitasu ja satelliidiühendus – maksma umbes 600 000 eurot.

Kanal 2 juht Urmas Oru kinnitas, et on Allikmaaga ülekande teemal rääkinud, kuid ei pea hinda erakanali jaoks jõukohaseks. „Mingil seletamatul moel on ERR lasknud need ülekandeõiguste hinnad täiesti taevasse kerkida,” ütles ta ja täiendas, et karikamängude näitamine tasu oleks võrdne kanali ühe terve suvekuu eelarvega. „Kui kommertskanal võtaks jalgpalliõigused, siis suvekuudel oleks tal programmi eelarve vähemalt kahekordne.” Oru märkis, et kõrge ülekandehind tuleb sellest, et suurürituste litsents saadakse Euroopa ringhäälingute liidu (EBU) kaudu.

Edasi lugedes saab teada, mida arvab kulukast võimalusest Kanal2 ja kuidas reageeris TallinnaTV.

Avalehele
65 Kommentaari
Loe veel: