Jüri Ratas lubab Keskerakonnast teha tavalise erakonna, mis ei pea iga päev kohtus võitlema. Foto: Andres Putting

Jüri Ratas, teil tuli kohe esimesest erakonna juhiks oleku päevast hakata tegelema Keskerakonna muredega. On Keskerakond praegu ikka valmis olema valitsuse juhtpartei, kui nii palju aega kulub oma siseasjadele?

Kindlasti on valmis. Vaadates, kui suur maksumuudatus toimub Eesti elanikele alates 2018. aasta jaanuarist, siis see näitab, et erakond on valmis neid positsioone ühiskonnas võtma ja ka muutma teatud põhiseisukohti. Oleme valmis ka selles mõttes, et oleme suutnud üle kümne aasta fookusest väljas olnud kohalikud omavalitsused fookusesse tagasi tuua. Nii et me oleme valmis seda vastutust kandma.

Kui vastutustundlik see on, kui pool tööpäeva ja valitsuse pressikonverentsi kulub Keskerakonna siseasjade lahkamisele?

Kui võtame mõningad valitsuse langetatud otsused viimasest nädalast, siis mõne tunni pärast (intervjuu toimus reedel – U. J.) toimub esimest korda lühikese etteteatamisega lisaõppekogunemine. Neljapäeval arutasime kabinetis samuti mitut suurt teemat – maksupoliitikas ning tubaka- ja alkoholipoliitikas kavandatavaid muudatusi – ja suutsime kokku leppida, kuidas nendega edasi minna. Nii et arutelud on olnud töised.

« Avalehele 352 Kommentaari