Meelis kiili Foto: Vallo Kruuser

Avalikkuses räägitakse hästi palju julgeolekust. Räägivad poliitikud, kindralid ja poliitikasse läinud kindralid. Kust jookseb piir, kus julgeolekuohu teadvustamine läheb üle hirmutamiseks?

Kindlasti läheb see piir kuskilt sealt, kus hakatakse tekitama inimestel paanikat. See võib olla ka vastase mahitatud tegevus. Nende eesmärk ongi meie ühiskond paanikasse ajada. Kõige parem meetod paanika ärahoidmiseks on terve mõistus. Need, kes räägivad julgeolekust, peaksid olema eksperdid, kes hindavad ka oponendi olukorda.

Kas olete märganud ilminguid, et julgeolekuohtude korrutamist on saanud kuidagi liiga palju?

Kui me läheme valimiste perioodi, siis on täiesti loogiline, et julgeolekuteemad tulevad nii ehk teisiti iga päev söögi alla ja söögi peale. Oluline on, et esinejad jäävad professionaalseteks. Ma loodan, et ka endised kaitseväelased suudavad jääda professionaalseteks ja adekvaatselt ohtu hinnata, kaaludes plusse ja miinuseid ja meie võimalusi. Meie esmane iseseisev kaitsevõime on üsna korralik, teiseks on EL-i ja NATO liikmelisus väga suur garantii. Ma ei räägiks nii enesekindlalt, kui me nendes organisatsioonides ei oleks.

Loe edasi, mida arvab kaitseliidu ülem pidevast julgeolekuteemade korrutamisest ning kuidas põhjendab kaitseliidu kasvavat populaarsust.
Avalehele
62 Kommentaari
Loe veel: