1900. aastal Pariisi maailmanäituselt ostetud laternaruumi uksel on valmistajaks märgitud SAUTTER.MARLÉ @ C IE CONSTRUCTEURS PARIS. Laternaruumi remontijateks on GT Projekti töömehed Tallinnast, kes elavad vagunelamus ja naudivad tuletorni perenaise Hele Pälli kokakunsti.

Tööpäevad on pikad, tööd tehakse ka pühapäeviti. Kokku on veeteede ameti tellitud laternaruumi remont kestnud peaaegu kolm kuud. “Kasutame kõrgekvaliteedilisi ilmastiku- ja korrosioonikindlaid värve. Tegijad on suure töökogemusega, mitte nagu vene sõdurid, kes viimati laternaruumile värvi peale võõpasid," kirjeldas brigadir Andrei Trifan.

Trifini sõnul on sama meeskond remontinud Ristna tuletorni, Tahkuna tuletorni laternaruumi, Sõrve tuletorni ja Tallinna ülemist tuletorni ning Lätile kuuluva Irbeni tuletorni. "Kõpu tuletornil vahetasime välja kõik laternaruumi küljeplekid, mis olid läbi roostetanud. Klaasid võtame raamidest välja, puhastame raamid liivapritsiga värvijääkidest, krundime, värvime mitu korda,” selgitas Trifan

Kõpu torni remont lõppeb soodsa ilma korral nädala pärast.