Mullu tegid kaks kalameest ühel pühapäevasel augustiõhtul Harjumaal Paunküla veehoidla juures jubeda avastuse – otse veepiiril lebas naisterahva poolalasti ja piinamisjälgedega surnukeha. Veel samal õhtul pidas politsei Tallinnas kinni arvatava mõrvari.

Meedias varem liiklusraevutseja ja kurikaga vehkijana tuntust kogunud Urmas Einroosi (44) autost leidsid uurijad lõhutud telefoni, mille mälukaardilt suutsid eksperdid taastada hulga videoklippe, mida oli isegi kogenud uurijatel raske vaadata. Klipid näitasid kogu õudust ja valu, mida pidi elu viimasel päeval kannatama naine, kes oli oma piinajale vaid head soovinud.

Enam kui aasta kestnud eeluurimise ajal vahi all viibinud Einroos toodi eile kohtusaali käe- ja jalaraudades. Lilla-rohelisekirjusse villasesse tuttmütsi, T-särki ja lühikestesse rannapükstesse riietunud põskhabemega mees protesteeris raevukalt kõige – jalaraudade, süüdistuse, ajakirjanike, pildistamise ja isegi oma kaitsja vastu. Täpselt samamoodi nagu eile oma protsessi avaistungil, on ta käitunud tabamisest saadik.

Avalehele
167 Kommentaari
Loe veel: