Toomas Hendrik Ilves Foto: Andres Putting

Enne presidendi juures toimuvat arutelu koguneb ka Reformierakonna juhatus, kuid tegemist pole rahva meeleavalduste peale kokku kutsutud erakorralise koosolekuga, nagu meedias on juba jõutud ekslikult väita. Reformierakonna peasekretär Martin Kukk selgitas, et erakonna juhatus koguneb iga kahe nädala tagant ja ka täna hommikul on tegemist korralise koosolekuga. Kukk rääkis, et seekord kutsuti juhatus kokku lihtsalt varasemal kellaajal, hommikul kella üheksaks, sest presidendi juures algab kohtumine kell 11.

Mikser ja Reinsalu

„Juhatuse põhiteema on riigieelarve, aga loomulikult ka ettepanekud neis küsimustes, mis puudutavad erakondade rahastamise läbipaistvamaks muutmist ja kontrolli tõhustamist. Samuti poliitilisel maastikul konkurentsi elavdamist. Arutame kõike seda, mis ka presidendi juures jutuks tuleb,” märkis Kukk.

Oma esindajad saadavad Kadriorgu ka kõik teised riigikogus esindatud erakonnad. Sotsiaaldemokraatidest osalevad presidendi juures toimuval arutelul erakonna esimees Sven Mikser ja peasekretär Indrek Saar, Keskerakonna liikmetest erakonna aseesimees ja riigikogu fraktsiooni juht Kadri Simson ja Aivar Riisalu. IRL-i seisukohti kaitsevad erakonna esimees Urmas Reinsalu ja peasekretär Tiit Riisalo. Riigikogu demokraatide ühendust esindab presidendi juures Rainer Vakra.

Ilves on Kadriorgu kutsunud nii erakondade kui ka vabakonna esindajad, et arutada erakondade rahastamise, poliitilise konkurentsi ja riigijuhtimise järelevalve küsimusi.