Eilsel võrdse palga päeval toimus Tallinnas Tammsaare pargis soolise palgalõhe vastane pikett. See jäi küll osalejate hulga poolest napiks, aga probleemi tõsidust see ei vähenda. Palgalõhe ulatub Eestis 29,9%-ni, mis on Euroopa Liidu suurim. „Tänane palgalõhe on homne pensionilõhe,” ütles naiskogu Kadri Tallinna esinaine ja riigikogu liige Marianne Mikko. Foto: Rauno Volmar

“Tuld palgalõhele!” seisab plakatitel. Atmosfäär ise on tulisest kaugel. Kella viieks on tööpäev läbi saanud ka päikesel. Küllap kuulub ka päikese tööandja ka sellesse seltskonda, millele viitab Siiri Oviir hiljem oma kõnes. Ta räägib rahvaküsitlusest, millest osa võtnud meestest kõik leidsid, et palgalõhet ei ole olemas. Piketi korraldajad püüavad probleemi siiski käegakatsutavaks teha ja jagavad kohale tulnutele läikivale kriitpaberile trükitud 50-euroseid rahatähti, mis on päris rahast 30% ehk palgalõhe võrra väiksemad.

Keegi kohaletulnutest mängurahata ei jää, sest platsile kogunenud punt on üsna hõre. Ajalooline mälu vaidleb sellele muljele vastu. „Eelmisel aastal oli natukene rohkem rahvast kohal kui üle-eelmisel, sellel aastal on jälle natuke rohkem kui eelmisel,” kommenteerib üks kohaletulnu, ent tõdeb, et ei näe siin neid tuttavaid, kes olid ennast Facebookis minejaks märkinud. Kokku oli läbi Facebooki muuseas piketile kutse saanud 632 inimest. Võrreldes sellega, mitut tallinlast see probleem igapäevaelus pidevalt saadab, tundub see arv väike. Äkki oleks meie priskel palgalõhel vaja täiskohaga suhtekorraldajat?

Avalehele
5 Kommentaari