Sel aastal on politsei registreerinud umbes 1850 narkootilise aine tarvitamise juhtumit. Endiselt on kõige levinum uimasti kanep. Foto: Shutterstock

Eile teatavaks saanud suusahüppaja Siim-Tanel Sammelselja positiivne narkoproov, mis tähendas tema lahkumist kaitseväe spordirühmast, ei ole erandjuhtum. Kuigi spordimaailma reeglite järgi ei tohiks väljaspool võistlusperioodi tarbitud kanep probleeme tekitada, tähendab kaitseväe spordirühmast väljaarvamine kuni 11 kuu pikkust kadunud trenniaega ja tõsiseid mainekahjusid.

SA Eesti Antidopingu nõukogu liikme Kristjan Pordi sõnul on kanepi ja teiste rekreatsiooniliste narkootiliste ainete tarvitamine jõudnud üldistest sotsiaalsetest protsessidest tulenevalt ka sportlasteni. Tervise arengu instituudi andmetel suureneb kanepit proovinud koolinoorte hulk jätkuvalt, samas tõdetakse, et korduvat purjutamist tuleb ette järjest vähem. Politsei- ja piirivalve riskikäitumise uuringust selgus, et kanepi korra või paar proovimist peab vähe või üldse mitte riskantseks 52% 18–24-aastastest noortest.

Avalehele
70 Kommentaari