Virgo Raudsepp (tagumises reas keskel) alustas eelmisel pühapäeval näljastreiki, mistõttu teda eile kohtusaalis polnud. Gennadi Starodubtsev (tagumises reas vasakul) ja Taago Vool (tagumises reas paremal) istungil osalemisest ei pääsenud. Fotol ees kaitsjad <p>Foto: Andres Putting

Eilne kohtuistung kuritegeliku ühenduse organiseerimise süüdistuse saanud Assar Pauluse ja tema väidetava jõugu üle algas kohtusaali kogunenud huviliste jaoks üllatusega. Esimese asjana tehti teatavaks, et üks kohtualuseid, Virgo Raudsepp alustas 13. septembril nälja- streiki ja keeldus kehvale enesetundele viidates kohtusse tulemast.

Kohus palus seepeale asjaosaliste seisukohti. Riigiprokurör Kati Reitsak ütles, et tema hinnangul on tegu venitamistaktikaga, mille eesmärk on takistada kriminaalmenetluses kogutud asitõendite avaldamist. Reitsak taotles Raudsepa, keda polnud kohal, kohtusaalist eemaldamist, et kohtuasja saaks jätkata. Raudsepp nö eemaldati kohtusaalist esialgu nädalaks, aga kui vaja, siis ka pikemaks.

Avalehele
33 Kommentaari