Stanislav hääletab Türgis. „Türgis oli mu esimene tutvustus moslemitega. Nad on väga sõbralikud ja head (nagu igas riigis), aga alati üritas keegi mulle midagi müüa: vaipasid, ehteid naistele ja emale, toitu, riideid – põhimõtteliselt kõike võimalikku,” ütleb ta. Foto: erakogu

Eneseületuseks ei pea ronima Elbruse tippu. Suured saavutused algavad väikestest. Stanislav Trošin kirjutas 2007. aastal haiku, mille leiab Kohtla-Järve Järve Gümnaasiumi kodulehelt:

„Maapind on oranž,
lilled on lehtede all,
kevad on nüüd käes.”

Pärast kooli lõppu asus ta Eesti Energia karjääri tööle buldooserijuhina. Põhjarannik kirjutas 2016. aastal: „Enda sõnul ei piinanud küsimus „Kelleks tahad saada?” teda kaua, sest peaaegu kogu tema pere töötab karjääris: vanaema on projekteerija, vanaisa jaoskonnaülem, isa kallurijuht.”

Ent see artikkel ei kirjutanud Stanislavi karjäärivalikutest, vaid tema unistustest. Täpsemalt ühe unistuse täitumisest. Stanislav vallutas Euroopa kõrgeima tipu – ületas ennast, kilomeetreid kõrgusesse ja ronis Elbruse tippu.

Sama aasta lõpus küsis õde temalt, et mis edasi – unistus on ju täidetud. „Loomulikult reisile ümber maailma,” vastas Stanislav. Meest sõnast, härga sarvest – neli kuud hiljem alustas Stanislav hääletamist, et teha maakerale tiir peale.

« Avalehele 27 Kommentaari