Kuusakoski, kes on Eesti suurim jäätmekäitleja ja suunab taaskastutusse umbes poole Eesti vanametallist, sai kohtumenetlusest priiks politsei ja prokuratuuriga koostööd tehes ning 100 000 euro eest. Foto: Andres Putting
Kahe ja poole aasta eest, kui keskkriminaalpolitsei otsis läbi keskkonnainspektsiooni ametiruumid ja pidas kinni sealse jäätmeinspektori Oleg Bolotovi, sai info korruptsioonikahtluse kohta pea kohe avalikuks. Tollal jäid avalikustamata aga teised kahtlusalused ja kuriteo ulatus: Bolotovil olid korruptiivsed suhted paljudega, kahtlustus altkäemaksu skeemis osalemises esitati koguni 24 inimesele või firmale.
Sel teisipäeval kogunesid kohtusse kaitsjad ja prokurörid, et paika panna, kuidas hakatakse kohut pidama nelja viimase kahtlusaluse üle. On tähelepanuväärne, et peale Bolotovi oodatakse septembriks kohtupinki ka Marko Kippat, kes töötas kuni eelmise aastani Eesti suurima jäätmekäitleja AS-i Kuusakoski juhatuse liikmena. Talle pannakse süüks Bolotovile altkäemaksu andmist.
Avalehele
27 Kommentaari
Loe veel: