Erakonna seest kostab kriitilisi hääli, et Rõivas püüab ehk olla liiga palju meeskonnamängija, kuid mõnikord on vaja olla juhina resoluutne ja end kehtestada. Foto: Priit Simson

Möödunud reedel, kui avalikustati TNS Emori värsked erakondade reitingud, tabas reformierakondlasi šokk: nende populaarsus on kukkunud 28%-lt 19%-le. Üks Eesti Päevalehega vestelnud erakonna liige leidis aga sellestki positiivset: praegu pole hullu, paha lugu olnuks kuu enne valimisi.

Uus kehv uudis tuli eile. Eesti Päevalehe tellitud ja Turu-uuringute AS-i korraldatud uuringu järgi andsid inimesed Reformierakonna juhi ja peaministri Taavi Rõivase tööle viiepalliskaalal keskmiseks hindeks kõigest 2,58.

Need kaks teemat, aga ka koalitsioonileping ja koalitsiooni tervis, millega reformierakondlased rahul ei ole, peaksid kujunema Reformierakonna pühapäevase üldkogu peamiseks aruteluteemaks. Tegelikult nii siiski ei lähe. „Üldkogu on pigem formaalne hästi läbimõeldud ja lavastatud etendus, kus sõnavõtud on ammu paika pandud. Rõivas kindlasti oma kõnes reitingut mainib, kuid süvaanalüüsi ei tule. Pigem on oodata ikka kiidukõnesid, misjärel kuulutatakse välja, et erakond valis endale esimehe ülekaalukate häältega,” rääkisid staažikad parteiliikmed.

Avalehele
66 Kommentaari
Loe veel: