Reformierakonna juht Taavi Rõivas oli mõni minut enne hääletuse algust kindel, et kokkulepe peab. Ei pidanud ja Rõivase enda partei- ja valitsusjuhi tool hakkas kõvemini kõikuma. Foto: Andres Putting

Kuigi eile toimunud presidendivalimiste esimeses voorus kadusid viis Reformierakonna fraktsiooni liiget Eiki Nestori toetajate seast ja Nestor sai 45 asemel 40 häält, ei kavatse sotsiaaldemokraadid täna vasturünnakut teha.

Nagu sotside esimees Jevgeni Ossinovski tunnistas, küsis ka Reformierakonna esimees ja peaminister Taavi Rõivas pärast seda, kui oli oma erakonna käitumise pärast vabandust palunud, kas sotsid rebivad nüüd kättemaksuks kokkuleppe puruks. „Aga tuleb silmas pidada, et tegemist on Eesti riigipea valimistega ja siin sellistel kitsastel emotsioonidel kindlasti kohta ei ole. Sotsiaaldemokraadid järgivad endiselt oma poolt sellest kokkuleppest, ehkki meid ei rõõmusta see, et partner on osutunud selles asjas ebausaldusväärseks. Aga igal juhul on Siim Kallas meie ühine kandidaat homme (täna – K. A.) ja vähemalt 15 häält on Kallasel olemas,” kinnitas Ossinovski.

Avalehele
111 Kommentaari
Loe veel: