Kolmapäeval pisut enne seda, kui riigikogu hakkas arutama kooseluseaduse rakendussätteid, sai IRL-i esimees Margus Tsahkna SDE esimehelt Jevgeni Ossinovskilt SMS-i. Seal seisis väga konkreetselt: kui IRL toetab kooseluseaduse menetlusest väljalangemist, ei ole Juhan Partsi kontrollikotta saatmise üle enam midagi rääkida.

See ultimaatum tekitas IRL-is marulise avaliku vastureaktsiooni, kuigi tegelikult muudab sotside käik vähe. Olukord on olnud kõigile osalistele selge juba tükk aega. Niipea kui Parts olnuks ametlik kandidaat, oleks SDE tõstatanud Estonian Airi pankroti ja muude tema majandus- ja kommunikatsiooniministrina tehtud otsuste küsimuse.

Poliitilise kempluse tulemus on see, et kontrollikotta tuleb leida uus kandidaat. Aga see koht ei pruugi jääda enam IRL-ile. Kui nad Partsi kandidatuuri esitasid, oli Reformierakonna seisukoht, et põhimõtteliselt võib Partsi toetada, aga sotse peab IRL ise veenma. Kuid kauplemine ei andnud tulemust. Nüüd kahtlustatakse IRL-is, et just kooseluseaduseni SDE oma otsusega venitada tahtiski. Puhtteoreetiliselt on võimalik, et praegune haridusminister Jürgen Ligi läheb Euroopasse ja haridusministeeriumi juhtimine antakse IRL-ile. Ent Reformierakonnal on teisigi variante. Miks mitteAivar SõerdUrmas PaetMaris Lauri?

Avalehele
108 Kommentaari
Loe veel: