Värske IRL-i Pärnu piirkonna liige Aigar Plaum (keskel nokamütsiga) mõisteti koos Gek Tovstonogi ja Karel Tehuga 2004. aastal tapmise eest aastateks vangi. Otsuse ettelugemine tegi noormeestele nalja. Foto: Ants Liigus/Pärnu Postimees

Kas mäletate, et kolm aastat tagasi avalikustas Eesti Ekspress, kuidas enne toonast suurkogu istungit võeti erakonda ka hulk kurjategijaid? Kui jah, siis ehk mäletate ka seda, kuidas toonane peasekretär Priit Sibul lubas, et põhjalikult tõhustatakse erakonda saabujate taustakontrolli. Nüüd ilmneb, et erakond ei ole juhtunust midagi õppinud, sest uute liikmete nimekirjas on hulk kriminaale. Seal on tapjaid, peksjaid, paadunud roolijoodikuid ja vägistaja. Ainuüksi Pärnu piirkonnas on IRL-iga liitunud vähemalt 17 inimest, kes on millegi eest kriminaalkorras karistatud.

Maikuus, just enne nädalavahetusel toimuvat järjekordset suurkogu, liitus IRL-iga 200 inimest. Neist ebatavaliselt suur hulk, 60 ringis, liitus Pärnumaa piirkonnas. Meedias levis kahtlus, et korratakse tuntud võtet, kuidas suurkogu hääletustulemusi mõjutada: erakonda värvatakse kiiresti hulk inimesi, kes suurkogu istungil vajalikul kombel hääletavad.

Avalehele
227 Kommentaari
Loe veel: