Tallinna perearst Külvi Peterson, kes peab asendusarsti ametit ka Moostes, püüdis viiel päeval saada oma patsiendile cito ehk kiiret aega Tartu ülikooli kliinikumi eriarstile, konkreetselt gastroenteroloogile. Kliinikum tagab perearstidele kindla hulga cito-vastuvõtte, vastuvõtuaegade broneerimiseks on perearstidele avatud ka telefoniliin, mis alustab tööd täpselt kell 7.30 hommikul.

Gastroenteroloogile oli ette nähtud vaid üks vaba aeg järgnevaks seitsmeks päevaks – seda poole Lõuna-Eesti patsientide tarbeks –, kuid mitte kordagi ei õnnestunud Petersonil registratuuri helistades esimesena liinile pääseda. Nii kordus see mitmel päeval järjest, kuni Peterson eile hommikul taas kiirest ajast ilma jäädes patsiendile igaks juhuks esimese vaba n-ö ametliku aja broneeris – paraku alles 25. aprilliks. „Aga ma ei jäta jonni, homme 7.30 helistan uuesti,” lubas Peterson eile.

Hea lugeja, kuidas on sinul viimasel ajal õnnestunud arsti juurde pääsemine? Mida oled pidanud selleks tegema ning kui kaua ootama? Kirjuta oma kogemustest aadressile rahvahaal@delfi.ee !

Avalehele
201 Kommentaari
Loe veel: