Tallinna linnateatris esietendus eile õhtul Jean Cocteau klassika "Inimese hääl", monolavastuse peaosas Evelin Võigemast. Tegemist on esimese lavastusega pärast eriolukorra algust, mis lavale jõudis.

Kuna eriolukorra meetmeid on pisut leevendantud, sai poolsada inimest 2+2 reeglist kinni pidades nautida teatrit ka kohapeal. Ülejäänud vaatajad said vaadata lavastust elisastage.ee keskkonnas, tegijate sõnul ongi lavastust lavale tuues peetud silmas eeskätt veebi- ja televaatajat.

Cocteau „Inimese hääl“ etendus esmakordselt 1930. aastal Pariisi teatris Comédie-Française. Selle põhjal on valminud ka film ja ooper. Ameerika televersioonis aastast 1967 mängis Naise osa Ingrid Bergman, 1990. aasta ETV telelavastuses Ines Aru ja 1993. aasta Eesti Raadio kuuldemängus Anu Lamp. Tallinna Linnateatri lavastuses astub üles Evelin Võigemast.

Lavastuse sisu: Naine ja telefon. Vaevalt, et Jean Cocteau oskas 1928. aastal „Inimese häält“ kirjutades ennustada, kui suure rolli vallutab telefon meie elus pea sadakond aastat hiljem. Ometi suutis ta oma monodraamaga tabada midagi, mis kõnetab meid ootamatu teravusega just nüüd, sel kummalisel eriolukorra-kevadel, mil isolatsioon ja vajadus inimliku läheduse järele on saanud uue tähenduse. „Inimese hääl“ räägib naisest, kes helistab mehele, keda ta armastab.

Etendused toimuvad veel 15. ja 16. juunil kell 20.00. Piletid on müügil Piletilevis.

Loe pikemat intervjuud Evelin Võigemastiga LP-st. Arvustust saab lugeda siit.