Muusika lõi Renzo van Steenbergen, tantsu ja tsirkusetrikid Margus Terasmees.

Tsirkuseartistideks olid Lars Schmidt, Kädi Metsoja, Edgar Vunsh, Kristin Made ja Anni Veskimäe. Esinesid Helle-Mall Niinemets, Alar Teras, Kristina Paškevicius, Andres Pulver, Alina Klimova, Tiit Alte, Ahti Bachblum, Alar Peek, Riho Hütt, Teet Suur, Krõõt Nõmmela-Mehide, Tiiu Alavere, Mirjam Lukme, Johanna Terasmees, Epp Trilla, Helery Kuld, Matthias Kann, Madis Kolk, Kiwa, Katariina Braun, Heidi Kann, Taavo Tiko.

Baltoscandal toimub 4.–7. juulini Rakveres. Kaks korda näeb festivalil tänapäeva ühe kuulsama ja vastuolulisema koreograafi Jérôme Beli lavastust „Gala”. Beli nimi ei vaja Eestis pikka tutvustust, tema lavastusi on olnud nii Baltoscandali kui ka Talveöö Unenäo festivali kavas. Loe intervjuud Beliga siit.

Bel`i „Gala” annab Rakvere ja Lääne-Virumaa rahvale võimaluse astuda Rakvere Teatri suurele lavale, lavastuses osaleb 20 Virumaa inimest. Jerome Bel on üks tuntumaid koreograafe Euroopas ning tema lavastust "Gala", kus alati on osalejateks kohalikud inimesed, on mängitud enam kui 50 linnas üle maailma.

Eelmisel festivalil publikut omapärase muusikateatriga üllatanud Joris Lacoste’i uues lavastuses „Suite n°3” saab kuulda kõiki Euroopa Liidu keeli, kaasa arvatud eesti keelt. Meie publikule tuttav, legendaarne teatritrupp Forced Entertainment Suurbritanniast tuleb külla oma uue lavastusega „Real Magic” ja proovib mängulises võtmes mõtteid lugeda. Tunnustatud Helsingi etenduskunstnike grupeering W A U H A U S toob Rakverre vaataja nägemisaistingule keskenduva lavastuse “Flashdance”. Esmakordselt on festivalil Teatr Powszechny Poolast vastuolulise lavastusega „Klatwa”, mis esitab küsimusi kaasaegse kunsti, inimese ja religiooni suhete kohta. Armastatud Ivo Dimchev on taas Rakveres, seekord kontserdivormis muusikalise etteastega. Eesti etenduskunstide maastikult on festivalil esindatud Juhan Ulfsak, Mart Kangro ja Eero Epner värske lavastusega “Workshop”, Teater NO99 Juhan Ulfsaki lavastusega “Unistajad” ning esietendub pühendusega Rakvere Teatri väiksele saalile loodud Henri Hüti ja Mihkel Ilusa installatiivne lavastus “Kapriisid 3.5”.

Tulemas on ka traditsiooniline jalgpallimatš romantikute ja küünikute vahel, vestlused esinejatega ning kontserdid klubiõhtutel.

Festivali kunstiline juht Priit Raud kommenteerib selleaastast festivali: “Baltoscandal toob kokku ja segab omavahel erinevad maitsed, värvid, kõlad, tunded, arusaamad, keeled, toonid, rütmid ja klišeed. Selline mitmekesisus on Baltoscandalist teinud sellise nagu ta on. Just see mitmekesisus iseloomustab tänapäeva ühiskonda meie ümber. Me kõik elame selles maailmas ja kaasaja ühiskondades. Üks ühiseid omadusi, mis meil kõigil selles ühises aegruumis on – see on lugupidamine. Inimlik lugupidamine. On muidugi aja märk, et just sellise inimliku lugupidamise peale ja üle mõtisklesin ma enim viimase kahe aasta jooksul käesoleva festivali kokkupanemisel. Baltoscandal on neli päeva täis etendusi, Rakveret, kohtumisi, arutelusid, pidu, suve ja festivalimöllu! Lihtsalt nautigem seda!”