Agatha Raisin ja lusikatäis mürki. Repro

Ega vist keegi ei sooviks olla Agatha Raisin, keskealine turtsakas naisterahvas, kel ei vea armastuses kohe üldse. Aga tuleb olla, kui autor on su sääraseks kirjutanud ja annab aina hoope juurde. No miks on vaja määrata vaene Agatha suitsetajaks ajal, kui maailm võitleb tubakavingu vastu ja keelab pahvimise söögikohtades? Aga nii on ning vaesel daamil tuleb ses raamatus üks mure juurde.

Nagu tal muresid vähe oleks. Proovides järjekordsele sümpaatsele meesterahvale külje alla pugeda, nõustub Agatha reklaamima ühe tähtsusetu külakese külapäevi. Vaat siin on ta, endine reklaamibüroo omanik, tegija. Kohalekutsutud staarlaulja meelitab külalisi ligi kui murdu, raha teenitakse palju, saab kiriku katuse ära parandada ja jääb ülegi...

Paraku lõpeb üritus krahhiga – üks proua otsustab kiriku katuselt alla hüpata ja teine end jõkke uputada – ning nüüd kehastub Agatha detektiiviks ning proovib välja selgitada, kes sega parima moosi võistlustel ühte purki narkootikumi.

Niisiis tavapärane humoorikas, irooniline ja pisut nukker Agatha Raisini krimka, kus juhtub palju ning maailm saab tänu kurjategijate kõrvaldamisele pisut paremaks.