kaader filmist

Kui Hruštšovi asemel jäänuks Nõukogude Liidus võimule Beria? Pseudoajalugu pakub tohutult palju põnevat fantaseerimisruumi, kus eksida pole võimalik, sest iga vastus on õige.

Kinodesse jõudnud animafilm „Hea dinosaurus” pakub nüüd sarnast avastamisrõõmu ka lastele. Aeg: 65 miljonit aastat tagasi. Maakera poole lendab suur kivikamakas. Ööhämaruses tukuvad pikakaelalised saurused. Järsku kihutab üle taeva suur valguskera. Ent napilt atmosfääri riivanud meteoriit kihutab kurssi muutmata edasi. Õnneks läks. Korra pea tõstnud saurused tukuvad edasi.

Filmi tegevustik leiab aset teadmata hulk miljoneid aastaid hiljem. Maal domineerivad hiidsisalikud on küttimise-koriluse staadiumist edasi liikunud. Brontosaurusi meenutavad olendid künnavad põldu ja kasvatavad maisi. Türannosauruste prototüübid on selgeks saanud karjakasvatuse alused.

Ja planeedil elab ka Homo sapiens. Suhteliselt nutikas olevus, pisut kõrgema arengutasemega kui tsirkusekoer. Ulub ka nagu hunt. Ja suhtub saurustesse metsakoeraliku pelguse ja aupaklikkusega.

Ahjaa, mingi süžeeliin on filmis ka, aga see polegi nii tähtis. Fantaasiamaailm „kui saurused elaksid” jätab toreda elamuse niigi.