Kate Mara  kaader filmist

Ulmepõnevik räägib laboris loodud tehisintellektist, kes pealtnäha on nagu tavaline inimene, kuid osutub emotsionaalselt ebastabiilseks ja ohtlikuks. Riskianalüütik (Kate Mara) saadetakse eraldatud metsamajas toimetavate teadlaste juurde olukorda ja aretatud tehisintellekti hindama. Peale Kate Mara, kes sai laiemalt tuntuks sarjas „Kaardimaja”, on suurele ekraanile toodud ka teine sarjakuulsus Rose Leslie „Troonide mängust”. Mõlemad näitlejannad on hea värske valik ja saavad rollidega kenasti hakkama, kuid sellest hoolimata jääb film keskpäraseks.

Seda peamiselt seetõttu, et tehisintellekti puudutavaid filme, raamatuid ja sarju (sh Scotti isa üks kuulsaimaid filme „Blade Runner”) on juba niivõrd palju tehtud. Kui eelmisel aastal linastunud Alex Garlandi „Ex Machina” suutis sama süžeega loo jutustada põnevalt ja kulunud teemast võidukalt välja tulla, siis Scottil see ei õnnestunud.

Ja miks kujutatakse tehisintellekti alati verejanulise tapamasinana? See on umbes sama vaimuvaene kui tulnukate kujutamine rohelise, limase ja kurjana.