Illustratsioon: Shutterstock

Aga moodsamad on ilusamini joonistatud ja värvilisemad. Ka liikuvaid variante on rohkem. Emoji’d on selleks, et digiteel kirjalikult suheldes emotsioone väljendada, aidata vestluskaaslasel paremini jutu tooni tabada, ja muidugi lihtsalt naljategemiseks.

Pool aastat tagasi avaldas Instagram statistika, et emoji’sid kasutavad tekstisõnumites kõige rohkem soomlased (üle 60% tekstisõnumeid saatvaid soomlasi).

Soome välisministeerium teatab nüüd oma kodulehel, et Soome on esimene riik, mis tellis endale rahvuslikud emoji’d. Neid on kokku üle 30 ja asjaosalised tahavad neid detsembri jooksul tutvustada digitaalse advendikalendri kujul. Ehk siis korraga üks päevas nagu lõbus visuaalne maiuspala. Jälgi mängu spetsiaalselt loodud saidil.

Kes tahavad kogu valikut rutem näha, saavad need eri rakendustepoodidest korraga alla laadida juba 1. detsembril. Autor on turundusfirma hasan & partners töötaja Bruno Leo Ribeiro, keda assisteerisid välisministeeriumi esindajad.

Emoji-kultuurile kohaselt on soomlaste esindusmärgid humoorikad ja rahvuslikku omapära rõhutavad. Teiste hulgas on Nokia 3310 telefon ja Soome saun, lubatakse ka tuntud soomlaste emoji’sid.