kaader filmist

Nii juhtus ühe USA naisajakirjanikuga, kes hakkas pärast Supermani-filmile „Terasmees” („Man of Steel”) hävitava hinnangu andmist saama jõhkrate illustratsioonidega surmaähvardusi.

Vabakutseline ajakirjanik, filmikriitik, näitleja ja podcast’i saatejuht Clarke Wolfe avaldas hiljuti väga kriitilise „Terasmehe” arvustuse. See põhjustas tavapäraseid ähvardusi ja solvanguid, kuid üks paistis teiste hulgast silma. Oma kodanikunime all kommenteerinud Kevin Valeem lubas Wolfe’i lausa ära tappa. Wolfe tegi seda, mida peaks tegema iga säärasesse olukorda sattunud inimene: ta pöördus politseisse.

DC koomiksite põhjal valminud filmid pole kriitikute ja publiku seas just väga head kriitikat pälvinud. Filmide „Terasmees” ja „Batman vs. Superman: Õigluse koidik” kriitikud on juba harjunud, et filmi- ja koomiksifännid neid Twitteris ja kommentaariumites ründavad. Paadunud fännid ei mõista lemmikute pihta saadetud kriitikanooli ja arvavad, et filmidele osaks saanud negatiivne hoiak saab olla ainult kriitikute süü. Superman ja Batman seisavad filmides ja koomiksites küll õigluse eest, aga nende fännid käituvad vahel risti vastupidi.