Piirivalve saatis piirilt tagasi kolm Naši aktivisti

 (9)
Piirivalve saatis piirilt tagasi kolm Naši aktivisti
Jaanus Piirsalu

Piirivalve saatis täna hommikul piirilt tagasi kolm Kremli-meelse noorteliikumise Naši aktivisti ning kodakondsus- ja migratsiooniamet kehtestas noortele sissesõidukeelu.

Piirivalveameti pressiesindaja kinnitas Päevaleht Online´ile, et hommikul ei lasknud piirivalvurid Narva piiripunktis Eestisse kolme noormeest, kellel ei olnud sobilikke dokumente, põhjendamaks oma oma reisi eesmärke ja riigis viibimise asjaolusid.

Pressiesindaja sõnul oli tegemist 1981. aastal sündinud Mihhaili, 1989. aastal sündinud Ivani ja 1988. aastal sündinud Maksimiga.

Naši veebilehe andmetel oli tegemist nende liikumise kolme aktivistiga, kes püüdsid Eestisse tulla turismiviisaga.

Naši koduleht kirjutab, et vaatamata viisadele peeti noormehed kinni senikaua, kuni rong ära sõitis. Pärast seda vormistati našilastele dokumendid, milles seisis: „Teil ei ole Eestis viibimiseks põhjendatud alust.”

Peale selle löödi našilaste kodulehe andmeil noortele passidesse templid, mis keelavad neil lähema viie aasta jooksul Eestisse sõita.

Kodakondsus- ja migratsiooniameti pressiesindaja kinnitas Päevaleht Online´ile, et noormeestele kehtestati tõesti sissesõidukeeld.

Esmaspäeval saadeti Eestist välja kolm Naši aktivisti.